آمار

کاربران حاضر: 0
بازدیدکننده امروز: 10
بازدید امروز: 35
بازدید کننده دیروز: 31
بازدید دیروز: 75
کل بازدیدکنند‌گان: 32244
کل بازدید ها: 100593

برگزاری کارگاه آموزشی سنجش از دور و فناوری های فضایی در مدیریت بحران

با توجه به اینکه فناوری فضایی در تمام چرخه مدیریت بحران به منظور پیش آگاهی ، تا پس از وقوع حادثه به منظور ایفای ارزیابی خسارات می تواند موثر باشد ، همایش دو روزه ای توسط سازمان مدیریت بحران کشور و با همکاری سازمان فضایی ایران در این رابطه برگزار گردید .

در این همایش معاون پیش بینی و پیش گیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت : هدف از برگزاری این دوره ها تغییر گفتار ، تغییر رفتار و عملکرد آموزش پذیران است که باید در عرصه عمل به کار گرفته شود و تنها از این نظر است که به هدف نهایی که حرکت از وضعیت موجود به مطلوب است نایل خواهیم شد.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد : استفاده از فناوری به منظور شناسایی به موقع و مدیریت اثرات رویدادهای طبیعی از جمله بستر های همکاری با سازمان فضایی است.
در ادامه مهندس صادقی نایینی مدیر کل سنجش از دور سازمان فضایی کشور با اشاره به اینکه فناوری فضایی در تمام چرخه مدیریت بحران موثر است ، بر جنبه های کاربردی فناوری فضایی در زندگی روزمره مردم پرداخت و اینکه با بکارگیری این فناوری ضمن شناخت و مطالعه وضعیت پدیده های مرتبط با مخاطرات ، متولیان حوزه مدیریت بحران می توانند راههای سریع تر و مفید تری را برای مقابله با کاهش مخاطرات در برنامه های اجرایی خود در نظر گیرند.
شایان ذکر است این همایش ، همزمان با پنجمین روز از هفته جهانی فضا و در راستای تفاهم نامه همکاری بین سازمان فضایی ایران و سازمان مدیریت بحران کشور در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ۱۶ و ۱۷ مهرماه سالجاری برگزار گردید و مدیران و کارشناسان حوزه مدیریت بحران از سراسر کشور در ان حضور داشتند .
از عناوین آموزشی این همایش می توان به ، مفاهیم سنجش از دور ، سیستم اطلاعات جغرافیایی ، سیستم های ناوبری ماهواره ای اشاره نمود . بررسی فرو نشست ، سیل ، آتش سوزی ، مراتع و جنگل ها و… با استفاده از نرم افزار تخصص سنجش از دور از دیگر مفاد مطرح شده در این همایش می باشد .

96-07-17 کارگاه آموزشی سنجش از راه دور (روز دوم)

نظرات بسته است

مدیرکل محترم مدیریت بحران
تقویم شمسی
مهر ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« شهریور    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰  
پیوند ها